Close
ALIŞVERİŞ SEPETİNİZDE ÜRÜN YOK

Hakkımızda

 

Bir Anadolu Meraları girişimi olan SafiMera, onarıcı tarım yoluyla ekosistemleri korumanın ötesinde onaran ve bunun yaygınlaşmasına hizmet eden bir marka.

SafiMera, onarılma yolculuğunda olan topraklarda yetişen ve sadece otla beslenen (%100 grassfed) hayvanların onarıcı, adil ve besleyici et ve et ürünlerini türeticilerle* buluşturur.

Oluşturduğu ve "SafiMera Gıda Ekosistemi" adını verdiği ekosistemde yer alan "türetici" ve "türeticibaşı" gibi roller üzerinden lojistik ve paylaşım ağları oluşturur ve bu ağlarda yer alan tüm paydaşları karar ve yönelimlerde söz sahibi olmaya davet eder. Yani SafiMera standart bir satış platformundan farklı olarak, konuşan, açıklayan ve davet eden bir markadır.

Tüm bunları yaparken şeffaf ve adil olmak SafiMera'nın en büyük önceliğidir: Hem üreticiye/yetiştiriciye, hem her adımda emek veren ekosistemin organizatörlerine, hem de türeticilere/türeticibaşlarına.

Faaliyete başladığımız 2017 yılından bu yana Türkiye'nin birçok şehrinde bizimle bu yolda yürümek, dertlere ve sevinçlere ortak olmak ve aynı zamanda tabii ki besleyici ve sağlıklı hayvansal gıdaya ulaşmak isteyen çok sayıda türeticimizle SafiMera Gıda Ekosistemi her geçen gün acelesiz ve kararlı adımlarla büyümeye devam ediyor.

SafiMera, online ortamda organize ettiği siparişlerinin yanı sıra, birçok büyük şehirdeki satış noktalarına gönderdiği onarıcı, adil ve besleyici şarküteri ürünleriyle türeticilere ulaşmaya devam ediyor.

*Türetici: Salt tüketici olmayan, gıdanın tabağımıza gelene kadar geçtiği tüm aşamalar hakkında bilgi sahibi olan, aktif bireyler.

Neden SafiMera?

  • Onarıcı_SafiMera, Anadolu Meraları aracılığıyla yetiştiricilerini onarıcı tarım yöntemlerinin uygulanması konusunda destekler ve teşvik eder. Onarıcı tarım yöntemleri ve bütüncül planlı otlatma (Bütüncül Yönetim) sayesinde hayvanlar toprağın, suyun, kısaca ekosistemlerin onarımı için çalışır ve iklim değişikliğiyle mücadelede önemli bir rol oynar.

  • Adil_ Toprak, su, hayvanlar başta olmak üzere hem yetiştiricinin, işleyicinin ve türeticinin hem de SafiMera ekibinin adil bir sosyo-ekonomik temelde buluşmasını hedefler. SafiMera Ekosistemi’nde ilişkiler şeffaflık temeline dayanır; kararlar bütünün yararı gözetilerek alınır. SafiMera, yaratılan etkinin nicel ve nitel olarak paylaşılmasını hedefler.

  • Besleyici_ SafiMera hayvanları, onarıcı tarım sayesinde çeşitlenen ve güçlenen otların bulunduğu mera ve çayırlarda beslendikleri için ortaya mineral ve besin değeri yüksek, insan bedeninin ihtiyaç duyduğu iz elementlerden (K, Fe, Zn, P, Na, Ca, Se) vitamin (A, E, B) ve minerallere, sağlıklı Omega-3 yağ bileşenlerine kadar bir “tam” gıda çıkar.1