Close
ALIŞVERİŞ SEPETİNİZDE ÜRÜN YOK

1. Ekolojik Onarım

 

Hayvansal gıda ürünleri, üretimleri boyunca çok fazla kaynağı sürdürülemez biçimde kullanıp kirlettikleri, atmosfere yüksek miktarda sera gazı salarak İklim Değişikliği'ne neden oldukları için eleştirilir. Bu eleştiri doğrudur da: Bugün Türkiye'nin tamamında yapılan yem ağırlıklı hayvancılık, topraklarımızı, suyumuzu ve havayı kirletip tüketiyor. Meralarda gerçekleştirilen otlatma da çoğu zaman meraların zayıflayıp çoraklaşmasına neden olacak şekilde yapılıyor.

SafiMera'da ulaşacağınız ürünler ise çok farklı. Anadolu Meraları'nın yakın zamanda somut verilerini de açıklayacağı ERİ (Ekolojik Restorasyon İndeksi) sistemiyle desteklenip kontrol edilen üreticilerin, gezegeni ve ekosistemleri tüketen değil, tam tersi onarmayı hedeflediği ürünler var burada. Yani SafiMera'dan aldığınız lokmalar, doğayı onarıyor.

SafiMera olarak kararlıyız: Doğamızı sürdürülebilirliğin de çok ötesinde, onarmamız gereken zamanlardayız. Yetiştiricilerimiz, Anadolu Meraları'nın desteğiyle uyguladıkları Bütüncül Yönetim ve diğer onarıcı tarım yöntemleriyle bunu gerçekleştiriyor. Sizi de bu onarım hareketinin bir parçası olmaya davet ediyoruz.