Sıkça Sorulan Sorular

Sizden gelen sorularla şekillenecek.

İletişim için: bilgi@safimera.com

“Türeticibaşı olmak için oluşturacağım gıda topluluğunun kişi veya sipariş miktarı konusunda alt sınırı var mı?”

Yok. SafiMera ekosistemi gereği, her türetici ağı, sistemin bağlamına ve etik değerlerine ters düşmediği sürece kendi özel ve özgün şartları ve bağlamında hareket eder. Bu anlamda, 3 haneden oluşan türetici ağlarımız da var, 30 haneden oluşan da. Sipariş dönemlerinde türetici ağı olarak verdiğiniz siparişin belli bir miktarın1 altında olması yalnızca lojistik kısıtlamalar yaratabilir: Size özel bir teslimat yapmak mümkün olmayabilir ve bu nedenle yakınınızdaki başka bir teslimat noktasına yönlendirebilirsiniz veya ek masraflar üstlenmeniz gerekebilir.

1 Buradaki “belli bir miktar”ın ne olduğu, türetici ağınızın olduğu yere ve o sipariş dönemine has diğer etmenlere göre değişiklik gösterir. Türeticibaşlarının, özellikle ilk siparişlerde, bu konuda çözümler yaratmak için SafiMera ekibiyle yakın iletişimde olması bu sebeple de önemlidir.

“Ben kendi çevremdekilerle bir türetici ağı oluşturacağım. Dışarıdan kimseyi dahil etmek istemiyorum, en azından bu konuda seçici olmak istiyorum. Mümkün mü?”
“Benim içinde bulunduğum türetici ağı büyüdü ve/veya türeticibaşımız çok verimli çalışamıyor. Ayrılıp yeni bir türetici ağı kurabilir miyim?”
“Benim bir restoranım/işletmem var, SafiMera’dan gıda alabilir miyim?”
“Türetici ağımızdan bir sipariş gelmezse bizi sistemden çıkartacak mısınız?”